esmaspäev, 9. november 2009

Tartu-Praha-Thessaloniki: Praha

Lapsed on loodetavasti kodus tudumas, meie Mardiga aga Praha lennuväljal öist Thessaloniki lendu ootamas. Kuna ooteaeg on ligi 6-tunnine, tegime vahepeal õhtuse Praha peal ühe tiiru. Sõime kõrtsus nimega "Švejk" (ootuspärane, eks!), mis oli väga mõnus koht, ootamatult taskukohane, ülihea kange küüslaugusupi ja loomulikult võtsime ka õlle.

Praha raekoja platsil oli midagi toidutänava laadset. Midagi sellist, nagu meil Tallinnas ja Tartus on raekoja platsidel jõululaadad, ainult et siin oli ainult toit ja jook. Iga pakkuja omaette puust putkas. Väga huvitav oli. Kui kõht poleks kohutavalt täis olnud, oleks saanud ka maitseelamuse; nüüd olime sunnitud piirduma lõhna- ja visuaalelamusega.

Plõksisime paar pilti kah.

Lihakäntsakas singiks muutumas:Vat sellist panni tahan mina omale maale ka! Juba on plaan, et laseme keevitada. No natuke väiksema ehk... Meil käib suvel lihtsalt nii palju rahvast, mõnus oleks kambakesi lõkke ääres istuda ja kordamööda suurt panni liigutada! Kõik saaks osaleda ja mina ehk pääseks kergema vaevaga. Eks perenaisel peab ju ka lõbus olema.

Kommentaare ei ole: